Super League: Μεγάλο «διπλό» (1-4) του ΟΦΗ μέσα στον Βόλο - iefimerida.gr

Super League: Μεγάλο «διπλό» (1-4) του ΟΦΗ μέσα στον Βόλο

Φάση από τον αγώνα Βόλος-ΟΦΗ
Φάση από τον αγώνα Βόλος-ΟΦΗ / ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: INTIMENEWS

Μεγάλη νίκη μέσα στον Βόλο πήρε ο ΟΦΗ με 1-4, στο παιχνίδι που έκλεισε την 9η αγωνιστική της Super League.

Η κρητική ομάδα με τη νίκη αυτή πήρε μια σημαντική ανάσα και ανέβηκε στη βαθμολογία. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και στο τελευταίο 15λεπτο ξέσπασε με ακόμη 3 γκολ, που ανέβασαν το σκορ σε εντυπωσιακό επίπεδο.

O OFH εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το πρώτο μέρος πήρε μία σημαντική νίκη. Πέτυχε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε σε μια νίκη μετά από δύο μήνες και τις 20 Σεπτεμβρίου.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής της Super League

• Λαμία-Αστέρας Τρίπολης 2-2 (56' Ντέλετιτς, 69' Τσούκαλος - 51' Μπαράλες, 78' Ριέρα)
  • Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης 2-2 (37', 72' Μανούσος - 4' Φατιόν, 7' Ιωαννίδης)
  • Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 1-0 (21' Φορτούνης)
  • ΑΕΚ-Λάρισα 4-1 (55' Μαχαίρας, 72' Ανσαριφάρντ, 78' Σιμόες, 89' Γαλανόπουλος - 68' Μιλοσάβλιεβιτς)
  • Παναιτωλικός-Αρης 0-1 (18' Γκάμα)
  • ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 (52' Σφιντέρσκι, 90+2' Ελ Καντουρί - 31' Ροντρίγκο)
  • Βόλος-ΟΦΗ 1-4 (84' Δημόπουλος - 39' Ντε Γκούζμαν, 79' Σαρδινέρο, 87' Νέιρα, 92' Στάρτζεον)