Super League: Ο Ντέλετιτς «λύτρωσε» τον Αστέρα, 2-1 τον Παναιτωλικό

O Μίλος Ντέλετιτς σε στιγμιότυπο από την αναμέτρηση -Φωτογραφία: EUROKINISSI

Ο Ντέλετιτς στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα του Αστέρα, λύτρωσε τους Αρκάδες που πήραν τη νίκη με 2-1 από τον Παναιτωλικό για την 22η αγωνιστική της Super League.

Το τέρμα ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, που παραχωρήθηκε δανεικός, πέτυχε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι γηπεδούχοι Αρκάδες προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπαράλες (49'), για να ισοφαρίσει η ομάδα του Αγρινίου με αυτογκόλ του Σουάρεθ στο 60ο λεπτό, ώσπου ο Ντέλετιτς να δώσει τη λύση για την ομάδα της Τρίπολης.

Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός: Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μουνάφο (90' Χαουρέγκι), Ριέρα (44' Ντέλετιτς), Κρέσπι (75' Μπόρχα), Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαράλες.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Φερνάντες, Τζανακάκης, Μαρσιάλ, Σίεστεντ, Κέβιν, Ταχάρ (63' Τσιγγάρας), Ντάλσιο, Ρόσα, Ντίας (80' Λιάβας), Αλβαρες (73' Μουνιέ), Ντάουντα.