Super League: Αγχώθηκε, αλλά πέρασε από τη Λάρισα ο ΠΑΟΚ (1-2) - iefimerida.gr

Super League: Αγχώθηκε, αλλά πέρασε από τη Λάρισα ο ΠΑΟΚ (1-2)

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν στο ματς με τη Λάρισα
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν στο ματς με τη Λάρισα / Φωτογραφία: Eurokinissi

Αγχώθηκε, αλλά τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ στη Λάρισα, επικρατώντας 2-1 της ΑΕΛ στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 14' άνοιξε το σκορ με τον Λημνιό. Ο Μάτος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λάμπρου πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Άκπομ τη δεύτερη και ο νεαρός άσος του ΠΑΟΚ πλάσαρε με δύναμη για το 0-1. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να βρίσκουν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με υπέροχο αριστερό σουτ του Ντούγκλας Αουγκούστο έξω από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάρισα κατάφερε να μειώσει με τον Ηλιάδη στο 67', με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή του ΠΑΟΚ, ωστόσο από κει και μετά δεν απείλησε ουσιαστικά, παρότι προσπάθησε αρκετά, και έτσι ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε την πολύτιμη νίκη, που τον ανέβασε προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Super League.