Super League: ΑΕΚ... «4Χ4» -Νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο - iefimerida.gr

Super League: ΑΕΚ... «4Χ4» -Νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο

Πανηγυρίζουν οι παίκτες της ΑΕΚ
Πανηγυρίζουν οι παίκτες της ΑΕΚ/ Φωτογραφία: Intime News

Η ΑΕΚ σημείωσε την τέταρτη διαδοχική της νίκη με... υπογραφή και τακτική Μανόλο Χιμένεθ επικρατώντας 2-1 του Ατρομήτου για την 17η αγωνιστική της Super League.

Μπορεί να πέταξε ένα ημίχρονο στα σκουπίδια, όμως η Ενωση ούσα πειστική και συγκεντρωμένη στην επανάληψη κατάφερε να πάρει ακόμα ένα τρίποντο και να εδραιωθεί πλέον ως μόνη δεύτερη στην βαθμολογία. Το σκορ άνοιξε στο 63o λεπτό με πέναλτι που κέρδισε έξυπνα ο Σιμόες και εκτέλεσε εξαιρετικά ο Ολιβέιρα, ενώ το 2-1 έγινε στο 73' με τον Μάρκο Λιβάγια να τελειώνει με το κεφάλι μια πολύ ωραία φάση που έφτιαξε ο Μπακάκης. Ο Χριστοδουλόπουλος μείωσε σε 2-1 με πέναλτι στο 89'.