Super League 2: Ο Ολυμπιακός Β' αποχώρησε από το ματς με την Καλλιθέα -Λόγω παραπόνων για τη διαιτησία [βίντεο] - iefimerida.gr

Διαμαρτυρίες των παικτών του Ολυμπιακού Β' για τη διαιτησία του αγώνα της Super League 2 κόντρα στην Καλλιθέα / Φωτογραφία: Intime-ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Ο Ολυμπιακός Β' αποχώρησε από το ματς για τη Super League 2 κόντρα στην Καλλιθέα, λόγω έντονων παραπόνων για τη διαιτησία.

Οι παίκτες και το προπονητικό επιτελείο της ομάδας του Ολυμπιακού Β' είχαν σοβαρά παράπονα από τις αποφάσεις του ρέφερι της αναμέτρησης. Η πιο χαρακτηριστική φάση καταγράφηκε στο 38ο λεπτό, όταν οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν με αυτογκόλ, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως χέρι, αν και δεν υπήρξε κάποια παράβαση από παίκτη των Πειραιωτών.

Οι διαμαρτυρίες από τον «ερυθρόλευκο» πάγκο ήταν έντονες. Χαρακτηριστικά ακούγονταν να λένε «κρίμα ρε παιδιά, είναι κρίμα» να μην μετρήσει το τέρμα, ωστόσο αυτό δεν άλλαξε την απόφαση της διαιτητικής ομάδας.

Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός Β' να μην συνεχίσει στο δεύτερο ημίχρονο. Πριν την έναρξή του οι παίκτες των Πειραιωτών αποχώρησαν από το γήπεδο ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τις διαιτητικές αποφάσεις. Ο ρέφερι του αγώνα περίμενε για 5 λεπτά μήπως και γύριζαν οι ποδοσφαιριστές. Αυτό δεν συνέβη και έτσι στις 16:43 έκλεισε το φύλλο αγώνα.