Super League 2: Aήττητος για πέμπτο σερί ματς ο Ηρακλής, νίκη για ΠΑΟΚ Β' - iefimerida.gr

Super League 2: Aήττητος για πέμπτο σερί ματς ο Ηρακλής, νίκη για ΠΑΟΚ Β'

Ηρακλής-Μακεδονικός, Super League 2
Ηρακλής-Μακεδονικός, Super League 2 / Φωτογραφία: Eurokinissi

Aήττητος για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι συνέχισε ο Ηρακλής, συντρίβοντας με σκορ 5-1 τον Μακεδονικού για την 14η αγωνιστική του Α' ομίλου της Super League 2.

Ο Κούστα άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό, με τον Χρουσιέλ να κάνει το 2-0 στο 42'. Ο Μακεδονικός μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1), αλλά ο «Γηραιός»…απάντησε με άλλα τρία γκολ, που πέτυχαν οι Βιτλής (48'), Σπυρίδης (51’) και Στόισοβιτς (90+3').

Το γκολ του Δαρέλα (72') αποδείχθηκε αρκετό τον ΠΑΟΚ Β' για να «αποδράσει» νικητής (0-1) από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου.

13. Αλμωπός Αριδαίας 0 -0αγ.
  • Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα Super League 2, 2023-24 με απόφαση του Δ.Σ. της Διοργανώτριας (26.9.23).