Σούπερ εμφάνιση Αντετοκούνμπο- Μία ανάσα από το triple double στη νίκη των Μπακς επί των Φοίνιξ Σανς - iefimerida.gr

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κάνει λέι απ απέναντι στο Φοίνιξ
Τρομερός και πάλι ο Αντετοκούνμπο με εντυπωσιακά στατιστικά απέναντι στο Φοίνιξ / Φωτογραφία: AP

Αλλη μία σπουδαία εμφάνιση πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Ο Ελληνας άσος των Μιλγουόκι Μπακς, έφτασε μία ανάσα από το triple double στη νίκη της ομάδας του επί των Φοίνιξ Σανς με 129-108. Ο Greek Freak σε 30 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα συμμετοχής, σημείωσε 30 πόντους (10/21 σουτ με 1 τρίποντο και 9/16 βολές), μάζεψε 19 ριμπάουντ και μοίρασε 9 ασίστ. Παράλληλα είχε και από ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο, καθώς και 7 λάθη.

Με 25 πόντους ακολούθησε στο σκοράρισμα ο Κρις Μίντλετον, ενώ για τους φιλοξενούμενους πρώτος σκόρερ ήταν ο Ντέβον Μπούκερ με 32 πόντους.

Στα άλλα ματς της βραδιάς, ο Τζέιμς Χάρντεν ήταν και πάλι εξαιρετικός (40 πόντοι, 10 ριμπάουντ, 9 ασίστ) στη νίκη των Χιούστον Ρόκετς επί των Νιου Ορλεανς Πέλικανς με 117-109, ενώ στην παράταση οι Ντιτρόιτ Πίστονς επικράτησαν των Ντένβερ Νάγκετς με 128-123. Για τους φιλοξενούμενους, ο Νίκολα Γιόκιτς έκανε triple double με 39 πόντους, 10 ριμπάουντ και 11 ασίστ.