Serie A: Ανέβηκε τρίτη η Γιουβέντους -Κέρδισε 3-0 την Κροτόνε με πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με δύο τέρματα έδωσε άλλη μία νίκη στην Γιουβέντους / Φωτογραφία: AP

Σε ένα ακόμη ματς της Γιουβέντους ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ο πρωταγωνιστής.

Με δύο προσωπικά του τέρματα, εξασφάλισε από νωρίς τη νίκη για την «Μεγάλη Κυρία» επί της Κροτόνε, την οποία τελικά η περσινή πρωταθλήτρια κέρδισε με 3-0.

Ο Ρονάλντο σκόραρε δύο τέρματα σε οκτώ λεπτά: το πρώτο στο 38’ και το δεύτερο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο. Το τελικό 3-0 έκανε ο ΜακΚίνι στο 66’ με τη Γιουβέντους να ανεβαίνει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενη την γκέλα της Ρόμα. Ωστόσο, παραμένει στο -8 από την πρωτοπόρο Ιντερ, αν και έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.