Serie A Στο -7 από την Ιντερ η Γιουβέντους -Επικράτησε 3-0 της Σπέτσια - iefimerida.gr

Serie A Στο -7 από την Ιντερ η Γιουβέντους -Επικράτησε 3-0 της Σπέτσια

Παίκτες της Γιουβέντους πανηγυρίζουν
Μειώνει την διαφορά από την κορυφή η Γιουβέντους / Φωτογραφία: AP

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουβέντους βρήκε λύσεις απέναντι στην Σπέτσια και κέρδισε με 3-0.

Η «Μεγάλη Κυρία» στάθηκε άτυχη στο πρώτο ημίχρονο καθώς παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο οι αλλαγές που έκανε ο Πίρλο στην ανάπαυλα, «ξεκλείδωσαν» το ματς. Στο 61’ οι Μοράτα και Μπερναντέτσκι πέρασαν στο παιχνίδι και ένα λεπτό μετά συνδυάστηκαν, με τον πρώτο να ανοίγει το σκορ για την Γιουβέντους.

Το 2-0 ήρθε στο 71’ από τον Κιέζα, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης. Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Γκαλαμπίνοφ.