Serie A: Νίκη... θρίλερ για τη Γιουβέντους, 3-2 την Σαμπντόρια [βίντεο] - iefimerida.gr

Serie A: Νίκη... θρίλερ για τη Γιουβέντους, 3-2 την Σαμπντόρια [βίντεο]

Ο Πάουλο Ντιμπάλα
Ο Πάουλο Ντιμπάλα/ Φωτογραφία: AP IMAGES

Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε η Γιουβέντους, που επικράτησε με 3-2 της Σαμπντόρια στο «Allianz Stadium» του Τορίνο.

Η «γηραιά κυρία» προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με τέρμα του Ντιμπάλα, ο οποίος τραυματίστηκε στο 21' και αποχώρησε. Ο Μπονούτσι έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους στο 43΄ με πέναλτι, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Γιοσίντα μείωσε σε 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 57΄ ο Λοκατέλι έκανε το 3-1 ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 83΄ ο Καντρέβα.