Serie A: Λύτρωση στο φινάλε για την Μίλαν, 3-2 την Λάτσιο

Η Μίλαν έμεινε στην κορυφή της Serie A χάρη στη νίκη της στις καθυστερήσεις επί της Λάτσιο / Φωτογραφία: AP

Συναρπαστικά παιχνίδια επεφύλασσε η 14η αγωνιστική στην Serie A, όπου η Μίλαν συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα.

Για να το πετύχει αυτό ωστόσο, χρειάστηκε ένα γκολ του Χερνάντες στις καθυστερήσεις για να κάμψει την αντίσταση της Λάτσιο. Οι Μιλανέζοι επικράτησαν με 3-2, με τον Χερνάντες να σκοράρει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, σε ένα ματς που η Λάτσιο γύρισε από το 0-2 στο 2-2, αλλά δεν κατάφερε στο τέλος να πάρει θετικό αποτέλεσμα.

Με το ίδιο σκορ, 3-2, επικράτησε η Ρόμα της Κάλιαρι, ενώ η Νάπολι στάθηκε τυχερή στο τέλος, παίρνοντας την ισοπαλία από την Τορίνο, με γκολ του Ινσίνιε στις καθυστερήσεις (1-1). Γκέλα έκανε η Αταλάντα που από 2-0 ισοφαρίστηκε σε 2-2 από την Μπολόνια.