Serie A: Τρομερός Ιμπραΐμοβιτς κράτησε στην κορυφή τη Μίλαν, 2-1 την Ουντινέζε [βίντεο] - iefimerida.gr

Ακόμα ένα γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς
Ακόμα ένα γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς/ Φωτογραφία: AP IMAGES

Τι κι αν διανύει το 40ο του έτος, ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς συνεχίζει να παίρνει από το... χέρι τη Μίλαν και να την οδηγεί σε επιτυχίες.

Ο Σουηδός άσος, που είχε δηλώσει σε ανύποπτο χρόνο, πως εάν είχε πάρει μεταγραφή για τους «ροσονέρι» στην αρχή της περασμένης χρονιάς, η Μίλαν θα κατακτούσε το πρωτάθλημα έδωσε εκπληκτική ασίστ στον Κεσιέ, ο οποίος στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ στην έδρα της Ουντινέζε.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Ντε Πολ στο 48ο λεπτό, για να έλθει ο Ιμπραΐμοβιτς στο 83' και να χαρίσει το σπουδαίο «τρίποντο» στην Μίλαν, που παραμένει επικεφαλής της Serie A μετά από έξι αγωνιστικές.