Serie A: Δύσκολη νίκη της Ιντερ, 3-1 την Κάλιαρι - iefimerida.gr

Serie A: Δύσκολη νίκη της Ιντερ, 3-1 την Κάλιαρι

Τρίποντο για την Ιντερ
Τρίποντο για την Ιντερ/ Φωτογραφία: Ap images

Η Ιντερ «λαχτάρισε», αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της αξιόμαχης Κάλιαρι με 3-1, στο πλαίσιο της 11ης ημέρας της Serie A, και να πλησιάσει τη Μίλαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Σαρδηνίας προηγήθηκε με τον Σοτίλ στο 42ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια οι «νερατζούρι» πήραν τον έλεγχο του ματς και στο τελευταίο 20λεπτο ανέτρεψαν το σκορ με τα γκολ των Μπαρέλα (77'), Ντ' Αμπρόσιο (84') και Λουκάκου (90'+).

Αποτελέσματα Serie A

• Σασουόλο-Μπενεβέντο 1-0 (8' πεν. Μπεράρντι)
  • Κροτόνε-Σπέτσια 4-1 (7', 90'+ Μεσάιας, 49' Ρέκα, 56' Εντουάρντο-18' Φαρίας)
  • Τορίνο-Ουντινέζε 2-3 (67' Μπελότι, 68' Μπονατσόλι-24' Πουσέτο, 54' Ντε Πολ, 90' Νεστορόφσκι)
  • Λάτσιο-Βερόνα 1-2 (56΄ Καϊσέδο - 45΄ αυτ. Λατσάρι, 67΄ Ταμέζ)
  • Κάλιαρι-Ίντερ 1-3 (42' Σοτίλ-77' Μπαρέλα, 84' Ντ' Αμπρόσιο, 90'+ Λουκάκου)