Serie A: Τρομερή ανατροπή και 4άρα της Μίλαν στη Γιουβέντους (4-2)- Εχασε και η Λάτσιο από τη Λέτσε με 2-1

Η Μίλαν σόκαρε την Γιουβέντους στο μεγάλο ντέρμπι της Serie A / Φωτογραφία:AP

Οι δύο διεκδικήτριες του τίτλου στην Serie A, Γιουβέντους και Λάτσιο, γνώρισαν οδυνηρές ήττες.

Η Γιουβέντους, στο μεγάλο ντέρμπι από τα παλιά με αντίπαλο την Μίλαν, προηγήθηκε με 2-0, αλλά έχασε με 4-2, με ένα απίστευτο ξέσπασμα των Μιλανέζων. Ολα τα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ραμπιό στο 47’ και ο Ρονάλντο στο 53’, έκαναν το σκορ 2-0 για την ομάδα της Γιουβέντους. Εκεί που όλοι νόμιζαν όμως πως το ματς θα κρινόταν τόσο γρήγορα, η απίθανη Μίλαν τους διέψευσε, σημειώνοντας τρία τέρματα σε πέντε λεπτά! Αρχικά ο Ιμπραϊμοβιτς με πέναλτι στο 62’ μείωσε σε 2-1, ο Κέσι στο 66’ ισοφάρισε σε 2-2 και ο Λεάο ένα λεπτό μετά έβαλε την Μίλαν μπροστά στο σκορ! Το τελικό 4-2 έκανε ο Ρέμπιτς στο 80’.

«Χαστούκι» της Λέτσε στην Λάτσιο

Την ήττα της Γιουβέντους όμως δεν εκμεταλλεύτηκε η Λάτσιο που γνώρισε οδυνηρή ήττα από την Λέτσε με 2-1. Μία ήττα που την κρατάει στο -7 από την κορυφή με επτά παιχνίδια να απομένουν. Αντίθετα για την Λέτσε η νίκη αυτή ήταν τεράστια καθώς προσωρινά την φέρνουν πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Το 1-0 έκανε ο Καϊσέδο για την Λάτσιο μόλις στο 5’, αλλά οι Μπαμπακάρ (30’) και Λουτσιόνι (47’) έδωσαν τη νίκη στην ομάδα της Λέτσε.

Serie A: Το πανόραμα της 31ης αγωνιστικής

• Λέτσε – Λάτσιο 2-1
  • Μίλαν – Γιουβέντους 4-2