Με πέναλτι του Ρονάλντο στο 93' η Αλ Νασρ γλίτωσε την ήττα από την ομάδα του Γιώργου Δώνη [βίντεο] - iefimerida.gr

Με πέναλτι του Ρονάλντο στο 93' η Αλ Νασρ γλίτωσε την ήττα από την ομάδα του Γιώργου Δώνη / Φωτογραφία: Twitter

Η Αλ Φατέχ τού Έλληνα προπονητή Γιώργου Δώνη πήρε ισοπαλία από την Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο με σκορ 2-2, για το πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας.

Αυτή ήταν η δεύτερη στη σειρά αναμέτρηση χωρίς νίκη για την ομάδα του Πορτογάλου σούπερ σταρ, μετά την ήττα-αποκλεισμό στο Σούπερ Καπ από την Αλ Ιτιχάντ με 3-1 στα ημιτελικά.

Η ομάδα του Δώνη προηγήθηκε με πανέμορφο τέρμα του Τέγιο στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο συνήθης ύποπτος Ταλίσκα (που πήρε κόκκινη στις καθυστερήσεις) «χτύπησε» ξανά για την ομάδα του Ριάντ με πλασέ στην κίνηση, στο 42'.

Οι γηπεδούχοι πήραν, όμως, εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Μπεντεμπκά στο 58', με υπέροχο τελείωμα.

Στο 90'+3' όμως, ο Κριστιάνο Ρονάλντο πήρε την μπάλα από τα χέρια του Ταλίσκα για να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, σημάδεψε σωστά και χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Ρονάλντο σημάδεψε το δοκάρι νωρίτερα, ενώ είδε και γκολ του να ακυρώνεται ως οφσάιντ.