Ρεάλ Μαδρίτης: Απίθανος Μπενζεμά, έκανε χατ τρικ μέσα σε επτά λεπτά κόντρα στη Βαγιαδολίδ [βίντεο] - iefimerida.gr

Χατ-τρικ μέσα σε επτά λεπτά ο Μπενζεμά της Ρεάλ
Καρίμ Μπενζεμά / Φωτογραφία: AP

Σε τρομερή φόρμα φαίνεται πως βρίσκεται ο Καρίμ Μπενζεμά της Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Γάλλος κάτοχος της Χρυσής Μπάλας, κατάφερε να σημειώσει χατ-τρικ μέσα σε επτά λεπτά.

Ο Μπενζεμά άνοιξε λογαριασμό κόντρα στη Βαγιαδολίδ στο 29ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν ήδη 1-0 για τη Ρεάλ. Στο 32' έκανε το 2-0 με σουτ εκτός περιοχής και στο 36' πέτυχε το τρίτο τέρμα του στον αγώνα, παρότι είχε πλάτη στο τέρμα, σε διάστημα έξι λεπτών και 30 δευτερολέπτων.

Αυτό ήταν μόλις το πρώτο χατ τρικ του με τη φανέλα της Ρεάλ στο 1ο ημίχρονο κάποιου παιχνιδιού.

Συνολικά έχει πετύχει 9 χατ-τρικ με τη φανέλα της «βασίλισσας».