fbpx Προκριματικά Euro 2020: «Σίφουνας» και στη Βοσνία η Ιταλία, πρόκριση για Σουηδία | ΣΠΟΡ | iefimerida.gr
×
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
Tο iefimerida.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.
ΣΠΟΡ
ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ

Προκριματικά Euro 2020: «Σίφουνας» και στη Βοσνία η Ιταλία, πρόκριση για Σουηδία

Προκριματικά Euro 2020: «Σίφουνας» και στη Βοσνία η Ιταλία, πρόκριση για Σουηδία
15|11|2019 | 23:56
Προκριματικά Euro 2020: «Σίφουνας» και στη Βοσνία η Ιταλία, πρόκριση για Σουηδία -Φωτογραφία: AP

Η Σουηδία κέρδισε εκτός έδρας τη Ρουμανία και π’ηρε το εισιτήριο για τα τελικά του Euro 2020, ενώ ένα βήμα πιο κοντά είναι οι Δανία και Ελβετία μετά τις νίκες επί Γιβραλτάρ και Γεωργίας αντίστοιχα.

Η Ιταλία δεν... λυπήθηκε τους Βόσνιους και με το άνετο 3-0 έφτασε τις εννέα νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Υπενθυμίζεται ότι νωρίτερα, η Εθνική Ελλάδας κέρδισε με 1-0 την Αρμενία στο Ερεβάν για την 9η αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2020.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής του EURO 2020 έχουν ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τσεχία-Κόσοβο 2-1
Αγγλία-Μαυροβούνιο 7-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Αγγλία 33-6 18
Τσεχία 13-10 15
Κόσοβο 13-12 11
Βουλγαρία 5-17 3
Μαυροβούνιο 3-13 3 -8αγ.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία-Λιθουανία 6-0
Σερβία-Λουξεμβούργο 3-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Ουκρανία 15-2 19
Πορτογαλία 20-6 14
Σερβία 15-15 13
Λουξεμβούργο 7-14 4
Λιθουανία 5-25 1 -8αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 21:45 Γερμανία-Λευκορωσία
16/11/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Ολλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ολλανδία 19-7 15
Γερμανία 20-6 15
Βόρεια Ιρλανδία 8-7 12
Λευκορωσία 4-12 4 -7αγ.
Εσθονία 2-21 1 -7αγ.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Δανία-Γιβραλτάρ 6-0
Ελβετία-Γεωργία 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Δανία 22-5 15
Ελβετία 13-5 14
Ιρλανδία 6-4 12
Γεωργία 7-11 8
Γιβραλτάρ 2-25 0

5ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Ουαλία
16/11/2019 21:45 Κροατία-Σλοβακία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Κροατία 14-6 14 -7αγ.
Ουγγαρία 8-9 12 -7αγ.
Σλοβακία 10-8 10
Ουαλία 6-6 8
Αζερμπαϊτζάν 5-14 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Νορβηγία-Νησιά Φερόε 4-0
Ρουμανία-Σουηδία 0-2
Ισπανία-Μάλτα 7-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Ισπανία 26-5 23
Σουηδία 20-9 18
Ρουμανία 17-10 14
Νορβηγία 17-10 14
Νησιά Φερόε 4-27 3
Μάλτα 2-25 3

7ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Σλοβενία-Λετονία
16/11/2019 21:45 Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία
16/11/2019 21:45 Ισραήλ-Πολωνία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Πολωνία 13-2 19
Αυστρία 17-7 16
Βόρεια Μακεδονία 10-11 11
Σλοβενία 13-8 11
Ισραήλ 15-15 11
Λετονία 2-27 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Τουρκία-Ισλανδία 0-0
Αλβανία-Ανδόρα 2-2
Γαλλία-Μολδαβία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Γαλλία 23-6 22
Τουρκία 16-3 20
Ισλανδία 12-10 16
Αλβανία 16-12 13
Ανδόρα 3-18 4
Μολδαβία 3-24 3

9ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 16:00 Κύπρος-Σκωτία
16/11/2019 19:00 Ρωσία-Βέλγιο
16/11/2019 19:00 Σαν Μαρίνο-Καζακστάν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8αγ.)

Βέλγιο 30-1 24
Ρωσία 27-4 21
Κύπρος 13-12 10
Σκωτία 11-17 9
Καζακστάν 9-13 7
Σαν Μαρίνο 0-43 0

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Αρμενία-ΕΛΛΑΔΑ 0-1
Φινλανδία-Λιχτενστάιν 3-0
Βοσνία-Ιταλία 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Ιταλία 28-3 27
Φινλανδία 15-8 18
Ελλάδα 10-13 11
Αρμενία 13-16 10
Βοσνία/Ερζεγοβίνη 17-17 10
Λιχτενστάιν 2-28 2

ΣΧΟΛΙΑ