fbpx Προκριματικά Euro 2020: Στα τελικά με... επτάρα η Αγγλια, χατ-τρικ ο Κριστιάνο Ρονάλντο | ΣΠΟΡ | iefimerida.gr
×
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
Tο iefimerida.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.
ΣΠΟΡ
ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ

Προκριματικά Euro 2020: Στα τελικά με... επτάρα η Αγγλια, χατ-τρικ ο Κριστιάνο Ρονάλντο

Προκριματικά Euro 2020:  Προκρίθηκε με... επτάρα η Αγγλια, χατ-τρικ ο Κριστιάνο
14|11|2019 | 23:46
Προκριματικά Euro 2020: Προκρίθηκε με... επτάρα η Αγγλια, χατ-τρικ ο Κριστιάνο -Φωτογραφία: AP

Η Αγγλία συνέτριψε με 7-0 το Μαυροβούνιο και προκρίθηκε πανηγυρικά στα τελικά του Euro 2020, με την Τσεχία να την ακολουθεί με το 2-1 επί του Κοσόβου.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε τρία γκολ στη νίκη της Πορτογαλίας επί της Λιθουανίας με 6-0. Νωρίτερα η Τουρκία ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Ισλανδία και πανηγύρισε την πρόκριση της στα τελικά του Euro 2020.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής του EURO 2020 έχουν ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τσεχία-Κόσοβο 2-1

Αγγλία-Μαυροβούνιο 7-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

  • Αγγλία 33-6 18
  • Τσεχία 13-10 15
  • Κόσοβο 13-12 11
  • Βουλγαρία 5-17 3
  • Μαυροβούνιο 3-13 3 -8αγ.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία-Λιθουανία 6-0

Σερβία-Λουξεμβούργο 3-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

  • Ουκρανία 15-2 19
  • Πορτογαλία 20-6 14
  • Σερβία 15-15 13
  • Λουξεμβούργο 7-14 4
  • Λιθουανία 5-25 1 -8αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 21:45 Γερμανία-Λευκορωσία

16/11/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Ολλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

  • Ολλανδία 19-7 15
  • Γερμανία 20-6 15
  • Βόρεια Ιρλανδία 8-7 12
  • Λευκορωσία 4-12 4 -7αγ.
  • Εσθονία 2-21 1 -7αγ.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 21:45 Δανία-Γιβραλτάρ

15/11/2019 21:45 Ελβετία-Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

  • Δανία 16-5 12 -6αγ.
  • Ιρλανδία 6-4 12
  • Ελβετία 12-5 11 -6αγ.
  • Γεωργία 7-10 8
  • Γιβραλτάρ 2-19 0 -6αγ.

5ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Ουαλία

16/11/2019 21:45 Κροατία-Σλοβακία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

  • Κροατία 14-6 14 -7αγ.
  • Ουγγαρία 8-9 12 -7αγ.
  • Σλοβακία 10-8 10
  • Ουαλία 6-6 8
  • Αζερμπαϊτζάν 5-14 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 21:45 Νορβηγία-Νησιά Φαρόε

15/11/2019 21:45 Ρουμανία-Σουηδία

15/11/2019 21:45 Ισπανία-Μάλτα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

  • Ισπανία 19-5 20
  • Σουηδία 18-9 15
  • Ρουμανία 17-8 14
  • Νορβηγία 13-10 11
  • Μάλτα 2-18 3
  • Νησιά Φαρόε 4-23 3

7ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Σλοβενία-Λετονία

16/11/2019 21:45 Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία

16/11/2019 21:45 Ισραήλ-Πολωνία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

  • Πολωνία 13-2 19
  • Αυστρία 17-7 16
  • Βόρεια Μακεδονία 10-11 11
  • Σλοβενία 13-8 11
  • Ισραήλ 15-15 11
  • Λετονία 2-27 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Τουρκία-Ισλανδία 0-0

Αλβανία-Ανδόρα 2-2

Γαλλία-Μολδαβία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

  • Γαλλία 23-6 22
  • Τουρκία 16-3 20
  • Ισλανδία 12-10 16
  • Αλβανία 16-12 13
  • Ανδόρα 3-18 4
  • Μολδαβία 3-24 3

9ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 16:00 Κύπρος-Σκωτία

16/11/2019 19:00 Ρωσία-Βέλγιο

16/11/2019 19:00 Σαν Μαρίνο-Καζακστάν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8αγ.)

  • Βέλγιο 30-1 24
  • Ρωσία 27-4 21
  • Κύπρος 13-12 10
  • Σκωτία 11-17 9
  • Καζακστάν 9-13 7
  • Σαν Μαρίνο 0-43 0

10ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 19:00 Αρμενία-ΕΛΛΑΔΑ

15/11/2019 19:00 Φινλανδία-Λιχτενστάιν

15/11/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ιταλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

  • Ιταλία 25-3 24
  • Φινλανδία 12-8 15
  • Αρμενία 13-15 10
  • Βοσνία/Ερζεγοβίνη 17-14 10
  • Ελλάδα 9-13 8
  • Λιχτενστάιν 2-25 2
ΣΧΟΛΙΑ