Προκριματικά Champions League: Ο εξαιρετικός ΠΑΟΚ δεν άντεξε, κέρδισε ο Αγιαξ με 3-2 και προκρίθηκε [βίντεο]

Δεν κατάφερε το θαύμα ο ΠΑΟΚ /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε πρώτος, αλλά ο Αγιαξ το γύρισε, κέρδισε με 3-2 και πέρασε στα πλέι οφ του Champions League.

Εκεί η ομάδα της Ολλανδίας θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ. Ο ΠΑΟΚ πλέον πάει στα πλέι οφ του Europa League και θα αντιμετωπίσει την Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης σε ένα σπουδαίο βράδυ προηγήθηκε στο σκορ στο 24' με τον Μπίσεσβαρ, αλλά δεν άντεξε. Στο 43' ο Τάντιτς ευστόχησε στο δεύτερο πέναλτι μιας και ο Πασχαλάκης απόκρουσε το πρώτο του. Στο 79' ο Ταλιαφίκο και στο 85' με πέναλτι πάλι ο Τάντιτς έκανε το 3-1, ενώ στις καθυστερήσεις μείωσε σε 3-2 ο Μπίσεσβαρ.

Με την λήξη του ματς οι παίκτες του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή για τα λεπτά των καθυστερήσεων και τα τρία πέναλτι.