Πρεμιέρα με «τριάρα» για τη Ρεάλ Μαδρίτης στη La Liga - iefimerida.gr

Πρεμιέρα με «τριάρα» για τη Ρεάλ Μαδρίτης στη La Liga

Πρώτη νίκη για τους Μαδριλένους στο ισπανικό πρωτάθλημα
Πρώτη νίκη για τους Μαδριλένους στο ισπανικό πρωτάθλημα / Φωτογραφία: ΑΠΕ

Αν και αγωνιζόταν από το 56ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Λούκας Μόντριτς, η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Θέλτα.

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν, στην πρεμιέρα της στη La Liga, επικράτησε 3-1 της ομάδας του Βίγκο στο Μπαλαίδο, με τέρματα των Μπενζεμά (12'), Κρόος (61') και Βάθκεθ (80'). Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Λοσάδα.

Χθες, η Μπαρτσελόνα υπέστη ήττα-σοκ στο Μπιλμπάο από την Αθλέτικ με 1-0, με υπέροχο γκολ του Αντούριθ στο 89ο λεπτό.