Premier League: Ηγέτης Ρονάλντο και λυτρωτής Λίνγκαρντ για τη Γιουνάιτεντ, 2-1 την Γουέστ Χαμ [βίντεο] - iefimerida.gr

Πανηγυρίζουν οι παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Πανηγυρίζουν οι παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ/ Φωτογραφία: AP IMAGES

Στις καθυστερήσεις η Γουέστ Χαμ είχε την ευκαιρία να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά ο Νταβίντ Ντε Χέα απέκρουσε το πέναλτι του Ναρκ Νομπλ, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη με 2-1.

Να σημειωθεί πως ο Ντέιβιντ Μόγιες έβαλε στο γήπεδο τον Νομπλ για να εκτελέσει το πέναλτι, αλλά η έμπνευση του δεν δικαιώθηκε.

Η ομάδα του Λονδίνου προηγήθηκε με αυτογκόλ του Βαράν (30'), ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα και ο Τζέσι Λίνγκαρντ «εξιλεώθηκε» για το λάθος του στο ματς του Champions League κόντρα στην Γιούνγκ Μπόις, πετυχαίνοντας το γκολ της νίκης στο 89ο λεπτό. Στο μεταξύ η Λέστερ συνέχισε τις μέτριες εμφανίσεις χάνοντας στην έδρα της Μπράιτον με 2-1.