Premier League: Στο ρελαντί η Τσέλσι, 2-0 την Νιουκάστλ - iefimerida.gr

Premier League: Στο ρελαντί η Τσέλσι, 2-0 την Νιουκάστλ

O Βέρνερ διεκδικεί την μπάλα από παίκτη της Νιουκάστλ
Η Τσέλσι ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας στην Premier League: Φωτογραφία: AP

Στην τέταρτη θέση που οδηγεί στο Champions League πέρασε η Τσέλσι στην Premier League. Οι Λονδρέζοι επικράτησαν εύκολα της Νιουκάστλ με 2-0, χάρη σε ένα δεκάλεπτο ξέσπασμα.

Στο 31’ ο Ζιρού και στο 39’ ο Βέρνερ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους «μπλε» που κράτησαν το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Γουέστ Χαμ κέρδισε εύκολα με 3-0 την ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και πλέον έχει μπει γερά στο παιχνίδι για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο καθώς ισοβαθμεί με την Τσέλσι στην τέταρτη θέση. Ο Ράις με πέναλτι στο 41’, ο Ντιόπ στο 58’ και ο Φρέντερικς στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραραν τα τέρματα για τα «σφυριά».

Premier League: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

• Λέστερ-Λίβερπουλ 3-1
  • Κρίσταλ Πάλας-Μπέρνλι 0-3
  • Μάντσεστερ Σίτι-Τότεναμ 3-0
  • Μπράιτον-Άστον Βίλα 0-0
  • Σαουθάμπτον-Γουλβς 1-2
  • Γουέστ Μπρομ-Μάντσεστερ Γ. 1-1
  • Άρσεναλ-Λιντς 4-2