Premier League: Πρώτη γκέλα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 1-1 με τη Γουλβς - iefimerida.gr

Premier League: Πρώτη γκέλα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 1-1 με τη Γουλβς

Ο Πολ Πογκμπά
Ο Πολ Πογκμπά -Φωτογραφία: AP

Μετά το απίθανο ξεκίνημα στην Premier League και την εντυπωσιακή νίκη επί της Τσέλσι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προσγειώθηκε απότομα, αφού ήρθε ισόπαλη με την Γουλβς (1-1).

Οι παίκτες του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ξεκίνησαν καλά το ματς και προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό με τον Μαρσιάλ. Ο Σο συνεργάστηκε με τον Ράσφορντ, ο οποίος έκανε την κάθετη στον Γάλλο φορ κι εκείνος με εξαιρετικό σουτ νίκησε τον Πατρίσιο για το 1-0. Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν το ίδιο καλά στο β' μέρος, αφού στο 54' οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν με δοκάρι του Ραούλ Χιμένες και ένα λεπτό μετά ο Ζοάο Μουτίνιο γύρισε στον Ρούμπεν Νέβες, ο οποίος με εκπληκτικό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Ντε Χεά για το 1-1.

Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Πογκμπά έχασε πέναλτι στο 67'. Όσο κι αν προσπάθησαν οι κόκκινοι διάβολοι δεν μπόρεσαν να πετύχουν το νικητήριο γκολ και έτσι η πρώτη... γκέλα έφτασε νωρίς στο Μάντσεστερ!