Premier League: Η Μπέρνλι «έριξε» και μαθηματικά τη Φούλαμ - iefimerida.gr

Premier League: Η Μπέρνλι «έριξε» και μαθηματικά τη Φούλαμ

Premier League: Η Μπέρνλι «έριξε» και μαθηματικά τη Φούλαμ -Φωτογραφία: AP

Μετά τις Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Γουέστ Μπρομ, η Φούλαμ έγινε η τρίτη ομάδα που... αποχαιρετά την εφετινή Premier League, μετά την εντός έδρας ήττα της απ' την Μπέρνλι με 2-0, στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής.

Οι Λονδρέζοι παρέμειναν στη 18η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, έχοντας 10 λιγότερους απ' τις Μπράιτον (35 ματς) και Σαουθάμπτον (34 ματς), όμως στις τρεις αγωνιστικές που απομένουν, δεν προλαβαίνουν και μαθηματικά πλέον να καλύψουν το χάντικαπ.

Η Μπέρνλι ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και ουσιαστικά «καθάρισε» τη νίκη της μέσα σε ένα δεκάλεπτο με τα τέρματα των Γουέστγουντ (35') και Γουντ (44').