Premier League: Η Γουλβς κέρδισε την Μάντσεστερ Σίτι και έστειλε την Λίβερπουλ στο +8! - iefimerida.gr

Φάση από τον αγώνα Μάντσεστερ Σίτι-Γουλβς
Φάση από τον αγώνα Μάντσεστερ Σίτι-Γουλβς /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Χθες η Λίβερπουλ κέρδισε 2-1 την Λέστερ με πέναλτι στο 94' και σήμερα η Μάντσεστερ Σίτι της έκανε νέο... δώρο.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έχασε με 2-0 από την Γουλβς και έτσι η Πρωταθλήτρια Ευρώπης είναι στο +8 στην κορυφή.

Διπλό τίτλου για την Λίβερπουλ έκανε η Γουλβς στην έδρα της Σίτι. Μπορεί να είμαστε στην 8η αγωνιστική της Premier League, αλλά το +8 των Κόκκινων από τους Πολίτες είναι ένα σούπερ μαξιλάρι ασφαλείας για τη συνέχεια. Οι ποδοσφαιριστές του Νούνο Εσπίριτο εκμεταλλευόμενοι την προβληματική λόγω τραυματισμών άμυνα των γηπεδούχων πέτυχαν τη σπουδαία νίκη με 2-0 χάρη σε δύο κόντρες που έκανε γκολ ο Αντάμα Τραορέ. Το πρώτο... χτύπημα των Λύκων ήρθε στο 80' και το δεύτερο στις καθυστερήσεις. Ο σκόρερ και τις δύο φορές πλάσαρε ιδανικά τον Έντερσον. Νέα ήττα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η τρίτη στη σεζόν, αυτή τη φορά στο Νιούκαστλ. Η ομάδα του Σόλσκιερ ηττήθηκε με 1-0 για την 8η αγωνιστική της Premier League, με τον Λόνγκσταφ να πετυχαίνει το γκολ των γηπεδούχων στο 72ο λεπτό.