Premier League: «Χαστούκι» στη Λέστερ από τη Γουέστ Χαμ (0-3)

Ο Φορνάλς σκοράρει κόντρα στην Λέστερ/ Φωτογραφία: ap images

Ηχηρό... χαστούκι δέχθηκε η Λέστερ από την Γουέστ Χαμ στην έδρα της καθώς ηττήθηκε 3-0 για την 4η αγωνιστική της Premier League.

Η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League έδειξε ένα πολύ κακό αμυντικά πρόσωπο, ενώ επιθετικά η Λέστερ που την προηγούμενη εβδομάδα έβαλε 5 γκολ στην Μάντσεστερ Σίτι, ήταν πολύ καλά κλεισμένη από την άμυνα των Λονδρέζων.

Οι Αλεπούδες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο κιόλας. Το σκορ άνοιξε στο 14′ ο Αντόνιο εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας της ομάδας του Μπρένταν Ρότζερς ο οποίος παρέταξε σήμερα σύστημα 3-4-3. Ενώ στο 34′ ο Φορνάλς έφυγε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων για να νικήσει ξανά τον Σμάιχελ και να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασα ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ με τον Μπόουεν που έφυγε στην αντεπίθεση για να κάνει το 3-0. Ολα τα τέρματα που δέχθηκαν οι «μπλε» ήταν... καρμπόν.