Premier League: Επέστρεψε με γκολ ο Κέιν και η Τότεναμ στις νίκες - iefimerida.gr

Premier League: Επέστρεψε με γκολ ο Κέιν και η Τότεναμ στις νίκες

Ο Χάρι Κέιν και ο Σον
Ο Χάρι Κέιν και ο Σον/ Φωτογραφία: AP IMAGES

Επέστρεψε ο Χάρι Κέιν στην ενδεκάδα και η Τότεναμ στις νίκες, επικρατώντας, εντός έδρας, της Γουέστ Μπρομ με 2-0, για την 23η αγωνιστική της Premier League.

Ο Αγγλος σταρ ξεπέρασε τον πρόσφατο τραυματισμό του και οδήγησε την ομάδα του Λονδίνου στη νίκη, μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα, δείχνοντας πόσο καθοριστικός είναι για τους «Σπερς».

Μάλιστα ο διεθνής επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 ο Σον τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο Κέιν είχε αποχωρήσει με αναγκαστική αλλαγή από την ήττα (3-1) της ομάδας του από τη Λίβερπουλ στο Tottenham Stadium, με τον Ζοσέ Μουρίνιο να τον στερείται στις αναμετρήσεις με τις Μπράιτον και Τσέλσι, στις οποίες η ομάδα του γνώρισε την ήττα.