Premier League: Γκέλα της Μάντσεστερ Σίτι -Εμεινε στο 1-1 με την Γουέστ Μπρομ - iefimerida.gr

Premier League: Γκέλα της Μάντσεστερ Σίτι -Εμεινε στο 1-1 με την Γουέστ Μπρομ

Ο Στέρλινγκ κάνει κεφαλιά ανάμεσα σε παίκτες της Γουέστ Μπρομ
Γκέλα της Μάντσεστερ Σίτι στην Premier League / Φωτογραφία: AP

Με δύο μεγάλες γκέλες για τα φαβορί ξεκίνησε η εμβόλιμη 13η αγωνιστική της Premier League.

Αρχικά το απόγευμα η Τσέλσι γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Γουλβς και στη συνέχεια η Μάντσεστερ Σίτι παραχώρησε ισοπαλία στην Γουέστ Μπρομ στην έδρα της. Η Τσέλσι αν και προηγήθηκε από το 10’ με γκολ του Ζιρού, έχασε τελικά από την Γουλβς με 2-1, με πρωταγωνιστή τον Ποντένσε. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού ισοφάρισε στο 66’, με τον Νέτο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

Αργότερα, η Μάντσεστερ Σίτι έπεσε θύμα έκπληξης, καθώς παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, έμεινε στο 1-1 με την Γουέστ Μπρομ. Στο 30’ ο Γκουντογκάν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά το αυτογκόλ του Ντίας διαμόρφωσε το τελικό 1-1, με την Σίτι να μένει πλέον στο -5 από την κορυφή, ενώ η Τσέλσι είναι στο -3.

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Premier League συνεχίζεται σήμερα με το ντέρμπι κορυφής μεταξύ Λίβερπουλ και Τότεναμ να ξεχωρίζει.

Premier League: Η 13η αγωνιστική

• Γουλβς – Τσέλσι 2-1
  • Μάντσεστερ Σίτι – Γουέστ Μπρομ 1-1