Πορτογαλία: Μυθική «ποδιά» από τερματοφύλακα πάνω σε επιθετικό -Με το σκορ στο 2-1 και στο 89ο λεπτό - iefimerida.gr

Η θέση του τερματοφύλακα έχει πολλές ιδιαιτερότητες και ένα από τα στοιχεία που πρέπει να έχει όποιος κάθεται κάτω από τα δοκάρια, είναι... άγνοια κινδύνου.

Ένας 18χρονος γκολκίπερ της ομάδας Νέων της Μπράγκα, στην Πορτογαλία, έδειξε πως διαθέτει μπόλικη «τρέλα» και αρκετή αυτοπεποίθηση, για να κάνει μια εκπληκτική ντρίμπλα σε αντίπαλό του της Ρίο Άβε.

Με το σκορ στο 1-2 και το ρολόι να δείχνει το 89ο λεπτό, ο Ζοάο Καρβάλιο έκανε διπλή «μαγική» ντρίμπλα εντός της περιοχής του σε επιθετικό της αντιπάλου. Η δεύτερη, μάλιστα, ήταν «ποδιά», δηλαδή πέρασμα της μπάλας μέσα από τα πόδια αντιπάλου.