Ποδόσφαιρο: Ασταμάτητος ο Γιακουμάκης, πάλι γκολ και ασίστ -Εφτασε τα 25 γκολ με τη Φένλο - iefimerida.gr

Ο Γιώργος Γιακουμάκης
Ο Γιώργος Γιακουμάκης πανηγυρίζει ένα ακόμη γκολ με τη Φένλο στην Ολλανδία / ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: INTIMENEWS

Ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει να σπάει τα... κοντέρ στην Ολλανδία.

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός βρήκε ξανά δίκτυα με τη φανέλα της Φένλο στον εκτός έδρας προημιτελικό με τη Ναϊμένγκεν και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 2-1 και στην πρόκρισή της (μετά από παράταση) στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Ο 26χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 23’, σημειώνοντας το 3ο τέρμα του σε 2 αγώνες Κυπέλλου με τη Φένλο και συνολικά 25 στη σεζόν σε 23 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

Στο 57’ ο Τζάνγκα ισοφάρισε για τη Ναϊμένγκεν, οδηγώντας τον αγώνα στο έξτρα 30λεπτο, όπου η Φένλο βρήκε το γκολ της νίκης στο 105’ από τον Σαμπανί, μετά από ασίστ -ποιου άλλου;- του Γιακουμάκη!