Πλήρης κατάρρευση της Εθνικής Ελλάδος -Στο ημίχρονο 0-3 από την Ιταλία - iefimerida.gr

Πλήρης κατάρρευση της Εθνικής Ελλάδος -Στο ημίχρονο 0-3 από την Ιταλία

Στιγμιότυπο από τον αγώνα Ελλάδα - Ιταλία
Εικόνα κατάρρευσης δείχνει η Εθνική Ελλάδος στο α' ημίχρονο / Φωτογραφία: AP IMAGES

«Σκούρα» τα βρήκε η Εθνική Ελλάδος στο α’ ημίχρονο του αγώνα των προκριματικών για το Euro 2020 κόντρα στην Ιταλία.

Η ομάδα του Αγγελου Αναστασιάδη δέχθηκε σε διάστημα δέκα λεπτών 3 γκολ από τη «σκουάντρα ατζούρα», η οποία είναι πρωτοπόρος του 10ου ομίλου.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 24ο λεπτό από τον Μπαρέλα, ενώ ακολούθησαν δυο ακόμη γκολ στο 30' (Ινσίνια) και στο 33' (Μπονούτσι).

Αναμένονται αλλαγές στο β' ημίχρονο

Η Εθνική Ελλάδος, όπως ήταν αναμενόμενο, «πάγωσε» από τα απανωτά γκολ των Ιταλών και όλοι πλέον αναμένουν τι -και αν- θα αλλάξει στο δεύτερο ημίχρονο.

Υπενθυμίζεται ότι η Εθνική στην πρεμιέρα του ομίλου κέρδισε εκτός έδρας (0-2) το Λιχτενστάιν, ενώ ακολούθησε η ισοπαλία με τη Βοσνία – Ερζεγοβίνη στη Ζένιτσα.

Ο αγώνας με την Ιταλία είναι ο πρώτος εντός έδρας που δίνει η Εθνική Ελλάδος.