Περίπατος για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο -Κέρδισαν 134-106 το Πόρτλαντ - iefimerida.gr

Περίπατος για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο -Κέρδισαν 134-106 το Πόρτλαντ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο χειροκροτεί
Μειωμένο χρόνο συμμετοχής είναι ο Αντετοκούνμπο απέναντι στο Πόρτλαντ λόγω της άνετης διαφοράς που είχαν οι Μπακς / Φωτογραφία: AP

Εύκολο βράδυ είχαν οι Μιλγουόκι Μπακς που βρήκαν ευκαιρία να ξεκουράσουν και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Στην αναμέτρηση με τους Πόρτλαντ Μπλέιζερς, πήραν προβάδισμα μέχρι 30 πόντους στις αρχές της τρίτης περιόδου, κερδίζοντας τελικά με 134-106. Η μεγάλη διαφορά στο παιχνίδι από νωρίς, έδωσε την ευκαιρία στον Αντετοκούνμπο και τους υπόλοιπους βασικούς παίκτες να πάρουν χρόνο ξεκούρασης.

Ο Greek Freak αγωνίστηκε για 25 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα και είχε 18 πόντους (8/11 σουτ, 2/3 βολές), 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 τάπα. Στον αγώνα έπαιξε για 6 λεπτά και ο αδερφός του, Θανάσης, ο οποίος είχε 2 πόντους με ένα εύστοχο σουτ στη μοναδική του προσπάθεια, καθώς και 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Χόλιντεϊ για τα «ελάφια» με 22 πόντους, ενώ για τους ηττημένους 30 είναι ο Λιτλ.