Πάτρα: Μετέτρεψαν σε ρινγκ το γήπεδο -Ξυλοκόπησαν ποδοσφαιριστή, σύλληψη από την αστυνομία [εικόνες] - iefimerida.gr

Ο ποδοσφαιριστής που τραυματίστηκε σε ποδοσφαιρικό αγώνα στην Πάτρα
Ο ποδοσφαιριστής που τραυματίστηκε σε ποδοσφαιρικό αγώνα στην Πάτρα / tempo24.news

Σε ρινγκ μετατράπηκε ποδοσφαιρικός αγώνας στην Πάτρα, το μεσημέρι του Σαββάτου.

Ειδικότερα, σύμφωνα με πληροφορίες του tempo24.news, ενώ το ντέρμπι της Θύελλας Πατρών με τον Ατρόμητο Πατρών ήταν σε εξέλιξη στο 17ο λεπτό πιάστηκαν στα χέρια προπονητής και ποδοσφαιριστής με αποτέλεσμα την οριστική διακοπή του αγώνα, καθώς οι αστυνομικοί προχώρησαν στην σύλληψη και των δύο με βάση το νέο αθλητικό νόμο. Το ματς διεξάγετο για την 5η αγωνιστική των πλέι-οφ της Α' κατηγορίας.

Πάτρα: Στο νοσοκομείο παίκτης την φιλοξενούμενης ομάδας

Λίγο πριν το ημίωρο οι πάγκοι των δύο ομάδων και οι παίκτες ήρθαν σε σύρραξη και μάλιστα παίκτης του Ατρόμητου μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο. Ο διαιτητής Γιώργος Παπαδόπουλος διέκοψε την αναμέτρηση και το παιχνίδι οριστικά μετά από λίγο, κλείνοντας το φύλλο αγώνα. Το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των κυανόλευκων με γκολ του Σκουμή στο 9ο λεπτό.