ΠΑΟΚ-Λέφσκι Σόφιας 1-1: Εκτός Ευρώπης οι Θεσσαλονικείς -Δεν κατάφεραν την ανατροπή στη ρεβάνς της Τούμπας - iefimerida.gr

ΠΑΟΚ - Λέφσκι 1-1
ΠΑΟΚ-Λέφσκι 1-1 / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 1-1 με τη Λέφσκι Σόφιας στην Τούμπα και αποκλείστηκε από το Conference League.

Παράλληλα, αυτό σήμανε και το τέλος της φετινής ευρωπαϊκής πορείας των «ασπρόμαυρων», σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου ματς στη Βουλγαρία.

Το γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Ρονάλντο στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Ντάντας ισοφάρισε σε 1-1 στο 56', δίνοντας ώθηση στην ομάδα για να πιστέψει σε ακόμα δύο γκολ, ώστε το ματς να οδηγηθεί στην παράταση.

Παρ' όλα αυτά, οι κόκκινες κάρτες του Αουγκούστο (72') και του Βιεϊρίνια (81') έκοψαν... τα φτερά των γηπεδούχων, που πλέον στρέφουν την προσοχή τους στις εγχώριες διοργανώσεις.