Παναθηναϊκός: «Κατάντησε ρουτίνα πλέον η εις βάρος μας αδικία» - iefimerida.gr

Παναθηναϊκός: «Κατάντησε ρουτίνα πλέον η εις βάρος μας αδικία»

Σπόραρ εναντίον Παπασταθόπουλου στο ντέρμπι του «Καραϊσκάκης»
Σπόραρ εναντίον Παπασταθόπουλου στο ντέρμπι του «Καραϊσκάκης» / Φωτογραφία EUROKINISSI

Επίσημη ανακοίνωση εξέδωσε η ΠΑΕ Παναθηναϊκός λίγο μετά τη 01:00 τα ξημερώματα της Τρίτης.

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός εκφράζει την έντονη διαμαρτυρία της για τη φάση του 57ου λεπτού του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (9η αγωνιστική play off), όπου δεν υποδείχθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Σπόραρ από τον Ντόι.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός

«Για ακόμα μία φορά εφέτος μία εις βάρος μας διαιτητική απόφαση, ο μη καταλογισμός πέναλτι στην ανατροπή του Σπόραρ στο 57ο λεπτό, αλλάζει τα δεδομένα του αγώνα. Κατάντησε ρουτίνα πλέον η εις βάρος μας αδικία».