Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ 0-3: Απογοητευτική εμφάνιση και δεύτερη ήττα στο Europa League [βίντεο]

Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Ολυμπιακός γνώρισε βαριά ήττα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» από τη Φράιμπουργκ με 3-0, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η Φράιμπουργκ μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να απειλήσει μόλις στο πρώτο λεπτό μετά από λάθος του Μπα στην άμυνα, ωστόσο ο Βατσλίκ προχώρησε σε δύσκολη επέμβαση.

Διαβάστε πώς μετέδωσε ζωντανά το iefimerida.gr την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Φράιμπουργκ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ωστόσο 4 λεπτά αργότερα, όταν ο Γκρίφο σέντραρε από στημένη μπάλα και ο Χέφλερ σκόραρε ανενόχλητος με το κεφάλι για το 0-1.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 13' η Φράιμπουργκ απείλησε ξανά με τον Γκρέγκοριτς, αλλά η μπάλα βρήκε χαμηλά στο αριστερό δοκάρι του Βάτσλικ.

Στο 25ο λεπτό, η «ερυθρόλευκη» άμυνα δεν αντέδρασε σωστά και έτσι ο Γκρέγκοριτς έφτασε πολύ εύκολα στο 0-2.

Η πρώτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ήρθε στο 39ο λεπτό. Ο Ουί Τζο πλάσαρε από πλάγια θέση σε τετ-α-τετ, η μπάλα κόντραρε και ο Μπιέλ σε κενή εστία δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή δεχόμενος πίεση από τους αμυντικούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του ματς έπεσε, ωστόσο, ο Γκρέγκοριτς κατάφερε μετά από αδράνεια της άμυνας να κάνει το 3-0 και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Φράιμπουργκ.