Κριστιάνο Ρονάλντο: Σήκωσε την πρώτη κούπα με Αλ Νασρ -Αποχώρησε δακρυσμένος με φορείο [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με δύο γκολ στον τελικό «χάρισε» στην Αλ Νασρ το Κύπελλο Πρωταθλητριών Αραβίας / Φωτογραφία: AP

Τα δύο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο οδήγησαν την Αλ Νασρ στην κατάκτηση του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Αραβίας.

Η ομάδα του 38χρονου σούπερ σταρ κέρδισε με 2-1 την Αλ Χιλάλ στην παράταση και εξασφάλισε το πρώτο τρόπαιο της σεζόν. Μάλιστα, αυτός είναι και ο πρώτος τίτλος που κατακτά ο Πορτογάλος με την ομάδα του Ριάντ.

Το πρώτο γκολ:

Το γκολ της νίκης και οι πανηγυρισμοί:

Ο Μίκαελ έδωσε προβάδισμα στους τυπικά γηπεδούχους με γκολ στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο ο Ρονάλντο πήρε... το ματς πάνω του, αρχικά ισοφαρίζοντας στο 74' και στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί, σκόραρε ξανά για το 2-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα αποχώρησε τραυματίας με φορείο.

Για την Αλ Νασρ είχε αποβληθεί στο 71ο λεπτό με κόκκινη κάρτα ο Αλ Αμρί.