Ο Ράιαν Ρέινολντς «τρελάθηκε» με τη νίκη της ομάδας του -Μόνη πρώτη στην κορυφή η Ρέξαμ [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Ράιαν Ρέινολντς «τρελάθηκε» με τη νίκη της ομάδας του
Ο Ράιαν Ρέινολντς «τρελάθηκε» με τη νίκη της ομάδας του / Φωτογραφία: Screenshot

Ο Ράιαν Ρέινολντς και ο Ρομπ ΜακΈλενι πανηγύρισαν έξαλλα στις κερκίδες, αφού είδαν τη Ρέξαμ να μπαίνει σε τροχιά ανόδου στην αγγλική League Two, με μια συναρπαστική νίκη 3-2 επί της Νοτς Κάουντι.

Υπενθυμίζεται, ότι ο διάσημος ηθοποιός του Χόλιγουντ είναι συνιδιοκτήτης της Ρέξαμ, η οποία πήρε τη νίκη χάρη σε απόκρουση πέναλτι στο 97'.

Πριν τη σέντρα του ντέρμπι κορυφής για τη National League, οι δύο ομάδες βρίσκονταν «αγκαλιά» στη βαθμολογία, έχοντας συγκεντρώσει 100 βαθμούς!

Πλέον, η Ρέξαμ απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, μετά από ένα ματς γεμάτο συγκινήσεις.

Ο Φόστερ επέστρεψε από την απόσυρση στα 40 του και έσωσε τη Ρέξαμ

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στην εκπνοή του πρώτου μέρους και «πάγωσαν» το Racecourse Ground με τον Μπόστοκ. Οι Ουαλοί ισοφάρισαν με το «καλησπέρα» στο β' ημίχρονο με τον Μάλιν, ενώ πήραν κεφάλι στο σκορ χάρη σε γκολ του Μέντι. Η Νοτς Κάουντι έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε σε 2-2 με τον Κάμερον στο 75', ωστόσο, ο Έλιοτ Λι τρία λεπτά αργότερα πέτυχε το νικητήριο τέρμα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 97' με πέναλτι, ωστόσο ο 40χρονος Φόστερ (πρώην τερματοφύλακας Μαν. Γιουνάιντ, Γουέστ Μπρομ, Γουότφορντ) που επέστρεψε από την απόσυρση για τη Ρέξαμ, απέκρουσε και έστειλε την ομάδα του στην κορυφή, με τον Ρέινολντς που ταξίδεψε από το Λος Άντζελες για το συγκεκριμένο ματς να ξεσπά σε πανηγυρισμούς.