Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 1-0 την Φένλο σε φιλικό [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 1-0 την Φένλο σε φιλικό [βίντεο]

Ο Δημήτρης Κολοβός στο φιλικό του Παναθηναϊκού
Ο Δημήτρης Κολοβός στο φιλικό του Παναθηναϊκού /Φωτογραφία: EUROKINISSI

Ο Παναθηναϊκός άρεσε μόνο στο δεύτερο 45λεπτο του φιλικού αγώνα με τη Φένλο όπου δημιούργησε, απείλησε και πήρε μια ακόμα νίκη με γκολ του Καμπετσή.

Νικηφόρο ήταν και το τέταρτο φιλικό του Παναθηναϊκού κόντρα στη Φένλο με τους πράσινους να επικρατούν με 1-0 χάρη σε πανέμορφο γκολ του Καμπετσή πέντε λεπτά πριν το φινάλε σε ένα ματς που θύμισε περισσότερο επίσημη αναμέτρηση και όχι φιλικό προετοιμασίας

Οι ενδεκάδες στο Φένλο-Παναθηναϊκός

ΦΕΝΛΟ: Κιρσμπάουμ, Παχόνικ, Γιάννσεν, Σάφερ, Ρόσελαρ (87' Φαν Ντάικ), Ποστ, Νέιντεκερ (86' Γιάνσεν), Λίντχορστ, Φανόιεν (60' Σινκλέρ), Σοριάνο, Ράιτ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης (46' Κότσαρης), Θεοχάρης (46' Γιόχανσον), Κολοβέτσιος (46' Νούνες), Μαυρομμάτης (46' Πούγγουρας), Ινσούα (46' Ζαγαρίτης), Αλεξανδρόπουλος (46' Σερπέζης), Ζαχίντ (46' Χατζηγιοβάνης), Μπουζούκης (26' Δώνης), Κολοβός (69' Αθανασακόπουλος), Χατζηθεοδωρίδης (46' Εμμανουηλίδης), Βέργος (46' Καμπετσής).