Ο Φούντας με γκολ στο 95' «έσωσε» το ντεμπούτο του Γουέιν Ρούνεϊ στην DC Γιουνάιτεντ [βίντεο] - iefimerida.gr

Ταξιάρχης Φούντας, Γουέιν Ρούνεϊ
Ταξιάρχης Φούντας, Γουέιν Ρούνεϊ / Φωτογραφία: ΑΠΕ

Ακατάλληλη για... καρδιακούς ήταν η αναμέτρηση της DC Γιουνάιτεντ με τους Ορλάνο Πάιρατς για το MLS, με τον Ταξιάρχη Φούντα να λυτρώνει την ομάδα του Γουέιν Ρούνεϊ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Ούρσο Τζούνιορ και μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα κρατούσαν την νίκη στα... πόδια τους.

Ομως, στο 91ο λεπτό ο Ντάρκιν ισοφάρισε σε 1-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ταξιάρχης Φούντας σκόραρε για 11η φορά στο εφετινό πρωτάθλημα και χάρισε ένα απίστευτο «τρίποντο» στην ομάδα του, προσφέροντας παράλληλα και την πρώτη νίκη του Γουέιν Ρούνεϊ, ο οποίος άρχισε με νίκη τη θητεία του στην DC Γιουνάιτεντ.