Ο Αντετοκούνμπο γύρισε και κατατρόπωσε το Σικάγο – Περίπατος των Μπακς με 123-102

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε και οδήγησε σε νίκη τους Μπακς / Φωτογραφία: AP

Μετά από δύο ματς απουσίας, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε στο παρκέ και φρόντισε οι Μιλγουόκι Μπακς να κάνουν ευχάριστο ρεβεγιόν.

Η ομάδα του επικράτησε στην έδρα των Σικάγο Μπουλς εύκολα με σκορ 123-102, με τον Ελληνα άσο να παίζει μόλις 27 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα. Αυτό καθώς το ματς είχε κριθεί από νωρίς και ο προπονητής του είχε την ευκαιρία να τον ξεκουράσει λίγο παραπάνω.

Σε αυτά τα 27 λεπτά πρόλαβε να σημειώσει 23 πόντους με 8/14 σουτ (1 τρίποντο), ενώ μετά από καιρό ήταν αλάνθαστος από την γραμμή των βολών με 6/6. Ακόμη, είχε 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Πρώτος σκόρερ της ομάδας του ήταν ο Κρις Μίντλετον με 25, ενώ για τους ηττημένους Ο Ζακ ΛαΒιν είχε 19 πόντους. Με αυτή τη νίκη οι Μπακς έφτασαν τις 30, πριν καν προλάβει να κλείσει το 2019, ενώ έχουν μόλις 5 ήττες, στο καλύτερο ρεκόρ στο NBA.