«Αγριεμένος» Αντετοκούνμπο έδωσε τη νίκη στους Μπακς επί των Μαϊάμι Χιτ με ανατροπή

Αλλη μία εξαιρετική εμφάνιση του Αντετοκούνμπο, αυτή τη φορά απέναντι στους Χιτ / Φωτογραφία: AP

Εχοντας κάνει ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο… αγρίεψε στο δεύτερο και βοήθησε τους Μιλγουόκι Μπακς να κάνουν την ανατροπή και να κερδίσουν τους Μαϊάμι Χιτ.

Στο ημίχρονο βρέθηκαν πίσω με 17 πόντους διαφορά, την οποία κάλυψαν στην τρίτη περίοδο και υπερκέρασαν στην τέταρτη, φτάνοντας στο τέλος να κερδίζουν και άνετα με 130-116, έναν δυνατό αντίπαλο.

Ο Αντετοκούνμπο είχε μονοψήφιο αριθμό πόντων στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ολοκλήρωσε το ματς με 33 πόντους, έχοντας 13/17 σουτ και 7/9 βολές. Ακόμη, μάζεψε 12 ριμπάουντ και έδωσε 4 ασίστ, ενώ είχε και μία τάπα, αλλά και 6 λάθη.

Με 33 πόντους τελείωσε το ματς και ο Μίντλετον που ήταν ο συμπαραστάτης του Αντετοκούνμπο στην επίθεση.

Με αυτή τη νίκη, οι Μπακς εξασφάλισαν την πρώτη θέση στην ανατολική περιφέρεια, η οποία ωστόσο φέτος δεν δίνει κάποιο πλεονέκτημα, καθώς λόγω της πανδημίας όλα τα ματς γίνονται στις εγκαταστάσεις του Ορλάντο.