Προπονητής Νόριτς: Ο Τζόλης εκτέλεσε το πέναλτι χωρίς τη συγκατάθεσή μου [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Χρήστος Τζόλης με τη φανέλα της Νόριτς
Ο Χρήστος Τζόλης με τη φανέλα της Νόριτς / Φωτογραφία αρχείου: Twitter-Norwich City FC

Ενοχλημένος με τον Χρήστο Τζόλη ήταν ο προπονητής της Νόριτς, Ντάνιελ Φάρκε μετά το παιχνίδι της ομάδας του με τη Λίβερπουλ.

Ο προπονητής των «καναρινιών» ήταν έξαλλος με τον Ελληνα διεθνή, καθώς, όπως είπε, ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι στο 42ο λεπτός του αγώνα με τη Λίβερπουλ για το Λιγκ Καπ χωρίς την συγκατάθεσή του. Ο Τζόλης αστόχησε και η ισοφάριση δεν ήρθε, για να πάρει τελικά την νίκη με 3-0 η Λίβερπουλ.

Ο Γερμανός τεχνικός ήταν τόσο ενοχλημένος μάλιστα, που τόνισε στις δηλώσεις του πως δεν πρόκειται να του επιτρέψει ξανά να κάνει το ίδιο λάθος. «Έκανε αυτό το λάθος μια φορά. Θα σιγουρευτώ ότι δεν θα κάνει ξανά αυτό το λάθος σε όλη του την καριέρα» είπε χαρακτηριστικά. «Δημιουργήσαμε φάσεις και φυσικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν η καλύτερή μας ευκαιρία για να σκοράρουμε» πρόσθεσε ο Φάρκε.