NBA: Μέτριος Γιάννης και ήττα από το +21 για τους Μπακς από τους Σέλτικς - iefimerida.gr

NBA: Μέτριος Γιάννης και ήττα από το +21 για τους Μπακς από τους Σέλτικς

Ο Αντετοκούνμπο ντριμπλάρει με αντίπαλο τον Σμαρτ
Κακή εμφάνιση για τους Μπακς και ήττα από τους Σέλτικς / Φωτογραφία: AP

Αν και στο πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικοί, στην επανάληψη οι Μιλγουόκι Μπακς «πέταξαν» διαφορά 21 πόντων και έχασαν με κάτω τα χέρια στην τελευταία περίοδο (116-105), με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει το χειρότερό του παιχνίδι ως τώρα στη σεζόν του NBA.

Ο Αντετοκούνμπο προς το τέλος του αγώνα (όταν είχαν κριθεί σχεδόν τα πάντα) έφτασε στους 22 πόντους (8/13 σουτ, 6/10 βολές), έχοντας παράλληλα 14 ριμπάουντ και 5 ασίστ, καθώς και 2 κοψίματα.

Ομως, στη διάρκεια του αγώνα είχε δύο… airball σε βολές, κακές επιλογές στην επίθεση, ενώ μπλέχτηκε και σε καυγά με τον (εριστικό είναι η αλήθεια) Μάρκους Σμαρτ.

Στην τρίτη περίοδο δέχτηκαν επί μέρους σκορ 38-18 και συνολικά στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν 47 πόντους, αλλά δέχτηκαν 74, για να χάσουν δικό τους παιχνίδι, όπως έγινε και με το Μαϊάμι. Πρώτος σκόρερ για το Μιλγουόκι ήταν ο Μίντλετον με 26 πόντους, ενώ για τους νικητές, 32 είχεο Κέμπα Γουόκερ και 25 ο Τζέισον Τέιτουμ. Οι Μπακς έχουν πλέον ρεκόρ 2-2 και οι Σέλτικς 3-1.