Nations League: Στις καθυστερήσεις έμεινε «όρθια» η Ισπανία κόντρα στην Γερμανία (1-1) -Ολα τα αποτελέσματα της πρεμιέρας - iefimerida.gr

Φάση από το Γερμανία - Ισπανία στο Nations League
Ισόπαλες αναδείχθηκαν Ισπανία και Γερμανία στο ντέρμπι της πρεμιέρας του Nations League / Φωτογραφία: AP

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ισπανία κατάφερε να πάρει πολύτιμο βαθμό στην έδρα της Γερμανίας (1-1) στην πρεμιέρα του φετινού Nations League.

Η ομάδα της Γερμανίας αν και προηγήθηκε με γκολ του Βέρνερ στο 51’, ο Γκαγιά με πλασέ στο τέλος του αγώνα, ισοφάρισε για την Ισπανία στο σημαντικότερο ματς της πρώτης ημέρας της διοργάνωσης.

Από τα άλλα παιχνίδια που έγιναν το βράδυ της Πέμπτης, ξεχώρισε το διπλό της Ουγγαρίας μέσα στην Τουρκία με 1-0, καθώς και η νίκη της Ρωσίας επί της Σερβίας με 3-1. Σημαντική νίκη σημείωσε στην πρώτη κατηγορία η Ουκρανία επί της Ελβετίας με 2-1.

Nations League: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες από τα ματς της πρεμιέρας