Τάσος Μπακασέτας: Το εντυπωσιακό γκολ που έβαλε με την Τραμπζονσπόρ [βίντεο]

Tάσος Μπακασέτας / Φωτογραφία: Intime news

«Φουριόζος» έχει ξεκινήσει στην Τραμπζονσπόρ ο Τάσος Μπακασέτας, καθώς σκόραρε ξανά στον εκτός έδρας αγώνα με τη Μαλάτιασπορ και άνοιξε το δρόμο για τη σπουδαία νίκη της ομάδας του με 2-0, που την έφερε στην 4η θέση της βαθμολογίας και στο -6 από τις Φενερμπαχτσέ, Γαλατασαράι και Μπεσίκτας, που ισοβαθμούν στην κορυφή.

Ο διεθνής Έλληνας μεσοεπιθετικός υποδέχθηκε την μπάλα από μακριά μετά από διώξιμο του γκολκίπερ Νταμπλού, έκανε κοντρόλ με αριστερό τακουνάκι και σούταρε δυνατά, σημειώνοντας στο 50ό λεπτό το γκολ που έδωσε πολύτιμο προβάδισμα στην Τραμπζονσπόρ.

Ο Μπακατέτας αντικαταστάθηκε στο 90ό λεπτό από τον Χοσεϊνί, αλλά πρόλαβε να κάνει τη… διαφορά με το δεύτερο τέρμα του στα πρώτα τρία παιχνίδια του με την ομάδα της Τραπεζούντας (9 συνολικά στο πρωτάθλημα), η οποία τον αγόρασε τον Ιανουάριο από την Αλάνιασπορ αντί 3,5 εκατ. ευρώ. Το 2-0 σημείωσε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ενκουάμε.