Προκριματικά Μουντιάλ 2022: Ψυχρολουσία για την Εθνική ομάδα στις καθυστερήσεις, ισοπαλία 1-1 στο Κόσοβο [βίντεο] - iefimerida.gr

Φάση από το Κόσοβο-Ελλάδα
Φάση από το Κόσοβο-Ελλάδα/ Φωτογραφία: EUROKINISSI

Σοκ υπέστη η Εθνική Ελλάδος ποδοσφαίρου στο Κόσοβο καθώς έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της με γκολ που δέχθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, παραχωρώντας εν τέλει την ισοπαλία με 1-1.

Τρίτη ισοπαλία σε τρία παιχνίδια για την Ελλάδα στον δρόμο για το Κατάρ, καθώς προηγήθηκαν δύο ακόμα ισοπαλίες με Ισπανία και Γεωργία (αμφότερες με σκορ 1-1). Το γκολ για την Εθνική σημείωσε σήμερα ο Τάσος Δουβίκας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, έπειτα από τρομερή ασιστ του Τάσου Μπακασέτα. Ωστόσο, η ομάδα του Τζον Φαν'τ Σιπ ολιγώρησε στο 90'+3' και μετά από φάση διαρκείας δέχθηκε το 1-1 από τον Μουρίκι

Το επόμενο παιχνίδι της «γαλανόλευκης» είναι την Τετάρτη (08/09, 21:45) με τη Σουηδία στην Τούμπα.