Μουντιάλ 2022: Σαουδάραβας φίλαθλος κλαίει με λυγμούς μετά τη νίκη της ομάδας του επί της Αργεντινής [βίντεο] - iefimerida.gr

Σαουδάραβας φίλαθλος κλαίει μετά τη νίκη της ομάδας του επί της Αργεντινής
Σαουδάραβας φίλαθλος κλαίει μετά τη νίκη της ομάδας του επί της Αργεντινής / Φωτογραφία: ΑΝΤ1+

Μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις όλων των εποχών σε Μουντιάλ σημειώθηκε στα γήπεδα του Κατάρ, με τη Σαουδική Αραβία να υποτάσσει την Αργεντινή.

Οι Σαουδάραβες κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 2-1, και μάλιστα με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς οι Αργεντίνοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με πέναλτι του Μέσι.

Μετά το τέλος του αγώνα οι πανηγυρισμοί για τους παίκτες της Σαουδικής Αραβίας ήταν έντονοι, ενώ και στις εξέδρες η ατμόσφαιρα ήταν συγκινησιακά φορτισμένη.

Μάλιστα, ένας φίλαθλος της Σαουδικής Αραβίας ξέσπασε σε λυγμούς, μην μπορώντας να συνειδητοποιήσει την τεράστια νίκη της ομάδας του.