Μαρσέιγ-Παναθηναϊκός: Ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει ξανά για το 2-0 -Δείτε το γκολ - iefimerida.gr

Μαρσέιγ-Παναθηναϊκός: Ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει ξανά για το 2-0 -Δείτε το γκολ

Ο Ομπαμεγιάνγκ πανηγυρίζει
Ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει για δεύτερη φορά κατά του Παναθηναϊκού, για το 2-0 / Φωτογραφία: Eurokinissi

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο, ο Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ, δίνει προβάδισμα πρόκρισης για την Μαρσέιγ επί του Παναθηναϊκού.

Ο Γκαμπονέζος επιθετικός σκόραρε ξανά στο 45+1 κάνοντας το 2-0 για τους Μασσαλούς, προβάδισμα που αν κρατήσουν θα τους δώσει το εισιτήριο για τα play off των προκριματικών του Champions League.

Οι Γάλλοι επιχείρησαν μία σέντρα από τα δεξιά με τον Κλάους και ο Ομπαμεγιάνγκ έκανε την κίνηση στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ νίκησε τον Μπρινιόλι για το 2-0.