LIVE Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός (1-6 ΤΕΛΙΚΟ): Θρίαμβος στην παράταση, κλειδώνει την πρόκριση ο Ελ Αραμπί! - iefimerida.gr

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στη Σερβία, στην ουδέτερη έδρα της Μπάτσκα Τόπολα, στο πλαίσιο της ρεβάνς για πρόκριση στα προημιτελικά του Conference League.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο και ισοφάρισαν το συνολικό σκορ (1-4 το πρώτο ματς) σκοράροντας τρία τέρματα, με τον Ποντένσε, τον Φορτούνη και τον Ελ Καμπί.

Στη συνέχεια οι Ισραηλινοί απάντησαν με εύστοχη εκτέλεση του Ζάχαβι, πριν ο Ελ Καμπί με εντυπωσιακό ψαλιδάκι ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα.

Μέχρι τη συμπλήρωση των 90' δεν άλλαξε κάτι, κι έτσι η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση.